Projektowanie laboratorium badawczego

Sprawnie funkcjonujące laboratorium to nie tylko nowoczesna aparatura badawcza. Ważnym elementem jest odpowiednio zaprojektowane, ergonomiczne i funkcjonalne wnętrze, które ułatwi całą skomplikowaną logistykę procesu badawczego.

Oprócz szerokiej gamy urządzeń badawczych oferujemy również pomoc w projektowaniu i konfiguracji laboratoriów w obszarze badań psychologicznych, neurologicznych i fizjologicznych. Wieloletnie doświadczenie naszych doradców pozwoli uniknąć wielu problemów oraz zoptymalizować efekty planowanej inwestycji poprzez dobór odpowiedniej kombinacji urządzeń oraz oprogramowania.

W zależności od specyfiki badań również samo pomieszczenie może wymagać adaptacji akustycznej, adaptacji w zakresie ochrony przed zakłóceniami elektromagnetycznymi lub dostosowania do potrzeb grupy badanej (np. badania dzieci lub osób starszych).

Oferujemy stworzenie projektu funkcjonalnego laboratorium. W tym pomoc w doborze specjalistycznych materiałów wykończeniowych, sposobie i technice okablowania, doborze lub zaprojektowaniu funkcjonalnych mebli, doborze systemu monitorowania pomieszczenia badawczego, archiwizacji danych i rozwiązań do komunikacji z osobą badaną w trakcie eksperymentu, np. telewizji przemysłowej, intercomu lub lustra weneckiego.

W badaniach psychologicznych z wykorzystaniem nowoczesnych technik pomiarowych kluczową kwestią jest odpowiednie zaprojektowanie systemu emisji bodźców i kontroli przebiegu eksperymentu. Właściwy dobór komponentów sprzętowych oraz oprogramowania, kompatybilnych z aparaturą badawczą, pozwoli uniknąć wielu niedogodności oraz zminimalizuje nakłady na dostosowanie i integrację. Pomagamy tworzyć rozwiązania skalowalne, odporne na szybkie zmiany standardów i technologii, wykorzystujące komponenty najwyższej jakości, które nie zawiodą w najmniej oczekiwanym momencie, np. w trakcie napiętego harmonogramu badawczego.

Zapytaj o ten produkt

Formularz kontaktowy


    Czy miał Pan/Pani kontakt z firmą Biomed Neurotechnologie ( aparatura, szkolenia, webinary )*