
Dofinansowanie na wyposażenie placówki w metody terapeutyczne oraz szkolenia (szkoła, przedszkole, placówka z kształceniem ogólnym).
Dotacje już od 80%
Sprawdź dofinansowanie w swoim województwie

Chcesz wiedzieć więcej jak zdobyć dofinansowanie z Biomed?
Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą, odpowie na pytania i pomoże wypełnić wniosek.
METODY TERAPEUTYCZNE OBJĘTE DOFINANSOWANIEM

Biofeedback czyli biologiczne sprzężenie zwrotne polega na dostarczeniu klientowi informacji zwrotnej o jego stanie fizjologicznym. Zmiany fizjologiczne organizmu monitorowane są przez specjalistyczne systemy pobierające dane z czujników w czasie rzeczywistym. Trening Biofeedback umożliwia efektywną pracę z dziećmi z trudnościami w uczeniu się, zaburzeniami funkcji poznawczych, deficytami w zakresie koncentracji uwagi, ADHD, ADD, dysleksją, zaburzeniami lękowymi, nie radzącymi sobie ze stresem.
Metoda nIR HEG Biofeedback wprowadza nową jakość do treningów Biofeedback. Jest szczególnie skuteczna w terapii klientów, którym trudno jest przeprowadzić tradycyjny trening EEG-Biofeedback z montażem elektrod na głowie, na przykład u małych dzieci czy osób z ADHD. W wielu przypadkach HEG-Biofeedback zwiększa akceptację i gotowość do treningów ze względu na szybki montaż opaski na głowie.


Metoda Warnkego opiera się na diagnozie i następnie terapii zawierającej trening słuchowy, wzrokowy, motoryczny. Szczególnym rodzajem interwencji jest trening lateralny, który jest unikatowy w tego typu terapiach. Terapeuta podczas terapii, ma możliwość wykorzystania w gabinecie sprzętu i materiałów ćwiczeniowych dołączonych do metody a także wykorzystać urządzenie Brain-Boy Universal do treningu domowego.
Sensomotoryka to metoda oparta na ogólnie znanych podstawach teoretycznych dotyczących rozwoju człowieka. Podczas terapii wykorzystywane są wzrok, słuch, dotyk, równowaga czy propriocepcja (czyli zdolność do odczuwania pozycji i ruchu naszego ciała). Celem terapii jest osiągnięcie dojrzałości motorycznej. Metoda wpisuje się również w zajęcia integracji sensorycznej jako jej wzbogacenie, można ją włączać w prowadzone treningi słuchowe dla wzmocnienia efektów terapii.


Grafomotoryka w naszym ujęciu stara się odpowiedzieć na pytanie, czy zaburzenia rozwoju sensomotorycznego oraz dysfunkcje procesów integracji sensorycznej mają wpływ na umiejętności grafomotoryczne u dzieci. Na tej podstawie uczymy opracować i przygotować indywidualny program grafomotoryczny dla dziecka małego, przedszkolnego oraz w wieku szkolnym z użyciem pomocy do ćwiczeń grafomotorycznych.
Zastosowanie metody eye-tracking w terapii pozwala opracować i przeprowadzić indywidualny trening uwagi wzrokowej, przeszukiwania pola widzenia i precyzyjnego wodzenia wzrokiem za pomocą gier i aktywności. Metoda może być wykorzystywana podczas pracy z dziećmi już czytającymi ale również u dzieci młodszych jako trening fiksacji wzroku i koncentracji.

Zapytaj o możliwość dofinansowania w Twoim województwie
Formularz kontaktowy