Elektrostymulacja mięśni w leczeniu bólu. Wykorzystanie metody Rebox-Physio w praktyce terapeutycznej.

Weź udział w bezpłatnym webinarze - terapia bólu
Elektrostymulacja mięśni w leczeniu bólu. Możliwości wykorzystania Rebox-Physio w praktyce terapeutycznej.
Tematyka webinaru:
Omówimy różnice między bólem ostrym a przewlekłym, bólem rzutowanym oraz drogami przewodzenia bólu. Przedstawimy niefarmakologiczne metody leczenia oraz terapię za pomocą aparatu Rebox-Physio, wyjaśniając jej działanie.Podczas webinaru zgłębimy temat wykorzystania elektrostymulacji mięśni w leczeniu bólu różnego pochodzenia.
Podczas webinaru:
- Poznasz różne rodzaje bólu, drogi jego przewodzenia oraz rolę nocyceptorów skórnych, stawowych, mięśniowych i trzewnych,
- Poznasz podstawowe koncepcje i założenia związane z terapią Rebox-Physio, w tym definicję Rebox oraz działanie aparatu Rebox-Physio, wraz z biochemicznymi reakcjami zachodzącymi w tkankach podczas terapii.
Prowadzący
Webinarium poprowadzi dr Aneta Demidaś - fizjoterapeutka z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Pracę z pacjentami łączy z pracą naukową z zakresu Medycyny Fizykalnej. Jest pracownikiem badawczo-dydaktycznym AWF we Wrocławiu i autorem publikacji naukowych w tym „Electrical stimulation: then and now. Applications and limitations”.
Program webinarium:
-
Wstęp i omówienie.
Czym jest ból, kiedy kończy się ból ostry, a zaczyna ból przewlekły, na czym polega ból rzutowany? Drogi przewodzenia bólu. Nocyceptory skórne, stawowe, mięśniowe, trzewne. Niefarmakologiczne sposoby leczenia bólu. -
Wyjaśnienie podstawowej koncepcji i założeń.
Co to jest Rebox. Na czym polega działanie aparatu Rebox-Physio. Wyjaśnienie na poziomie biochemicznym reakcji zachodzących w tkankach podczas zastosowania terapii. -
Przedstawienie narzędzi i procedur związanych z metodą Rebox, sposobów użycia, czasu trwania terapii, liczby powtórzeń.
-
Przedstawienie korzyści zastosowania terapii na podstawie doniesień z wykorzystania aparatu w różnych placówek medycznych i sportowych w Europie i na świecie.
-
Przykłady możliwości zastosowania terapii w bólach różnego pochodzenia: mięśniowego, powięziowego, korzeniowego takich, jak: syndrom cieśni nadgarstka, zespół ostrogi piętowej, zapalenia ścięgien, zespoły bólowe górnego i dolnego odcinka kręgosłupa.
Dyskusja. Pytania.
Cena webinarium
Udział w webinarium | bezpłatny |
Wysyłka zaświadczenia potwierdzającego udział w webinarium pocztą | 20 zł |
Terminy najbliższych webinariów
Brak dostępnych terminów. Zgłoś zapotrzebowanie na webinarium!