Nowe wpisy w naszej Bazie Wiedzy

W ostatnim czasie opublikowaliśmy w naszej bazie wiedzy nowe artykuły. To wpisy z szerokiego zakresu metod i technologii, które pomagają chociażby w radzeniu sobie ze stresem, planowaniu protokołów neurofeedbacku czy wsparciu terapii depresji.

Stres może być pozytywny, dzięki niemu stajemy się zmotywowani i gotowi do uniknięcia niebezpieczeństwa. Staje się jednak problemem, gdy trwa nieprzerwanie. W tym wpisie przybliżamy Ci metody odpowiedniego zarządzania stresem oraz wskazujemy na pozytywny efekt biofeedbacku w terapii stresu i treningu reakcji na stres.

TMS i tDCS to dwie niechirurgiczne i nieinwazyjne metody stymulacji mózgu. Nieustannie zyskują uwagę jako skuteczne strategie stymulacji mózgu w depresji. Łączy je przezczaszkowa stymulacja mózgu. Czym się jednak różnią? W artykule opisujemy, jakie są różnice między przezczaszkową stymulacją prądem stałym a przezczaszkową stymulacją magnetyczną.

W prosty sposób odpowiadamy na pytanie, czym jest QEEG, które bardzo często jest podstawą skutecznego treningu biofeedback. Zaznaczamy, dlaczego warto prowadzić diagnozę ilościowego EEG i tłumaczymy, jak wyniki mapowania mózgu pomagają w terapii neurofeedback.

We wpisie skupiamy się na trudnościach w uczeniu się, które obejmują problemy m. in. z czytaniem, pisaniem i liczeniem. Jako skuteczne rozwiązania tych trudności przedstawiamy Metodę Warnkego i Sensomotorykę, które uzupełniają się jako kompletne treningi słuchowo-wzrokowo-motoryczne.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z powyższymi artykułami!

Najnowsze aktualności

Szkolenia Biomed w 2022 roku – nowe terminy

Więcej

Wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia

Więcej

Wywiad w Angorze ze współzałożycielem Biomed, Robertem Kozłowskim

Więcej

Aktualności