System Rebox – Physio tDCS

System Rebox - Physio tDCS
System Rebox to łatwe w obsłudze urządzenie przeznaczone jest do zastosowań klinicznych i badawczych w neurologii, psychiatrii, neurorehabilitacji i terapii leczenia bólu.
W randomizowanych badaniach klinicznych tDCS wykazał skuteczność w leczeniu różnych schorzeń neuropsychiatrycznych:
✔️depresja
✔️ból neuropatyczny
✔️migrena
✔️fibromialgia
✔️udar mózgu
✔️choroba Parkinsona i wiele innych…

Precyzyjna kontrola natężenia prądu
Rebox - Physio tDCS umożliwia niezwykle precyzyjną kontrolę natężenia prądu podczas stymulacji. W przypadku dyskomfortu pacjenta, natężenie prądu może być natychmiast minimalizowane bez przerywania stymulacji.
Ciągła kontrola impedancji
Ciągły monitoring impedancji skóry w czasie rzeczywistym informuje nas o jakości kontaktu elektrody ze skórą. Funkcja bezpieczeństwa "auto-stop", automatycznie wstrzymuje stymulację w przypadku niewystarczającej impedancji .
Łatwa konfiguracja parametrów stymulacji
Parametry stymulacji są w pełni programowalne i mogą być łatwo skonfigurowane. Możemy ustawić m.in: natężenie prądu oraz czas stymulacji, czas przerwy, liczba cykli stymulacji, czas rampy.
Wyświetlanie w czasie rzeczywistym
Wybrane parametry i czas są widoczne na wyświetlaczu w czasie rzeczywistym informując użytkownika o fazie stymulacji.
Tryby stymulacji REAL i SHAM
Urządzenie posiada również tryb SHAM przeznaczony do zastosowań badawczych, gdy korzystamy ze stymulacji placebo.
Dodatkowo urządzenie Rebox – Physio posiada moduł do elektrostymulacji mięśniowej.
Doskonale sprawdzi się w użyciu zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników w tym fizjoterapeutów. Urządzenie Rebox generuje określone impulsy elektryczne prądu stałego. Impulsy te są podawane w leczonym obszarze na ciele, nieinwazyjnie przez skórę (przezskórnie) poprzez dotknięcie elektrody zabiegowej, podczas gdy pacjent trzyma w dłoni drugą tzw. elektrodę cylindryczną, zamykając w ten sposób obwód elektryczny. Dzięki zmianom elektrochemicznym w mikrośrodowisku tkankowym w ciągu kilku sekund następuje korekta miejscowej kwasicy w leczonym obszarze, zwiększa się mikrokrążenie krwi i limfy, zauważalny jest efekt rozluźnienia mięśni. Zwykły czas podania prądu w jednym punkcie wynosi 3-5 sekund, podczas jednej sesji w odległości 1-2 cm leczy się łącznie 20-30 punktów.


Tutaj znajdziesz wiedzę na temat tDCS
Powiązane aktualności

Nowe wpisy w naszej Bazie Wiedzy
Nasze szkolenia pozwolą Ci w usystematyzowany sposób zaplanować skuteczne terapie i badania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń.

Czy smutek po stracie może mieć wpływ na Twój mózg?
W związku z obchodzonym dniem Wszystkich Świętych, postanowiliśmy przyjrzeć się zjawisku straty, smutku oraz żałoby.