HEG Biofeedback w badaniach naukowych

Dzisiaj chcielibyśmy podzielić się z Wami informacją o metodzie terapii mózgu - HEG Biofeedback. Ta innowacyjna technologia, opracowana przez Hershel Toomima, obiecuje rewolucję w leczeniu osób z zaburzeniami takimi jak ADD/ADHD i spectrum autyzmu.

HEG Biofeedback opiera się na hemoencefalografii (HEG), wykorzystującej technologię bliskiej podczerwieni (nIR). Ta zaawansowana technika monitoruje natlenienie krwi w mózgu, co jest niezwykle istotne dla prawidłowego funkcjonowania naszego umysłu. Osoby cierpiące na różne zaburzenia mózgu często mają zaniżone natlenienie w kluczowych obszarach, co może powodować trudności w codziennym życiu.

Podczas terapii HEG Biofeedback pacjent nosi specjalną opaskę na głowie, która emituje dwie wiązki światła o różnych częstotliwościach. Dzięki temu możemy na bieżąco monitorować natlenienie krwi w konkretnych obszarach mózgu. Pacjent stara się zwiększyć ten sygnał, a efekty są wyświetlane na ekranie komputera. To prawdziwy trening dla naszego mózgu!

Badania pokazują, że terapia HEG Biofeedback przebiega znacznie szybciej niż tradycyjne metody, takie jak EEG-Biofeedback. Jest szczególnie obiecująca dla pacjentów ze spectrum autyzmu i po urazach głowy. Dzieci z zaburzeniami autystycznymi, które korzystały z tej metody, odnotowały znaczną poprawę funkcjonowania szkolnego i życia codziennego.

Wypełnij formularz


  Czy miał Pan/Pani kontakt z firmą Biomed Neurotechnologie ( aparatura, szkolenia, webinary )*

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych osobowych w celu odpowiedzi na moją wiadomość. Podane dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, jeśli będzie wymagała tego odpowiedź.

  Najnowsze aktualności

  PREMIERA: Nowe plansze reaktywne do treningu biofeedback

  Więcej

  Promocyjne ceny kursów. Skorzystaj z oferty!

  Więcej

  25.10.2023 Bezpłatny webinar: Zastosowanie multimediów w treningu biofeedback

  Więcej

  Dofinansowania na metody terapeutyczne październik

  Więcej

  Aktualności